KLAS

KLAS – KLUB AKTIVNÍCH SENIORŮ

Klub aktivních seniorů se v naší farnosti schází během školního roku (prázdniny jsou volné) dvakrát v měsíci, vždy v úterý od 9 do 11 h na staré faře. Tento program je určen pro seniory ve věku 55 let a výše. Je zaměřen na zkvalitnění života ve starším věku.

Na co se můžete těšit v KLASu?

  • setkávání s vrstevníky
  • procvičování paměti a motoriky zábavnou formou
  • besedování se zajímavými hosty
  • sdílení svých radostí i starostí nebo předání své zkušenosti ostatním
  • dovídání se a zakoušení něčeho nového

Jednou měsíčně jde o program, kde se dovídáme nové věci nebo zveme zajímavé hosty a procvičujeme si paměť. Ve druhém setkání jde o program zaměřený na duchovní témata, např. v minulém roce jsme poznávali české světce, letos probíráme desatero. Pokaždé si také dáme kávu nebo čaj a něco dobrého k tomu.

V dubnu nás čeká téma Josef Lada a jeho sedmičky a také 6. a 9. přikázání desatera. V květnu půjdeme na malou vycházku do „Hravárny“ – hravé kavárny v Místku, kde si budeme povídat o kávě, ale také ji ochutnáme a vyzkoušíme si stolní hry, čímž procvičíme naše mozkové buňky. Čeká nás také 7. a 10. přikázání desatera. A v červnu se už pomalu budeme chystat na prázdniny, proto i téma bude letní: A je tu léto. Zároveň 8. přikázáním uzavřeme desatero.

Setkání jsou otevřená, pokud máte chuť prožít hezké chvíle a něco nového se dovědět a vyzkoušet, rádi vás mezi sebou uvítáme. Můžete se přijít podívat zcela nezávazně. Jde především o příjemně strávené dopoledne, kdy budete mít čas jen pro sebe, uděláte něco pro své zdraví a pohodu a prožijete hezké chvíle se svými vrstevníky.

                                                             Marie Göttlicherová