Chvála Kristu, otče Antone,

už je to nějaká doba, co jsme z Vaší farnosti dostali štědrý dar, který se bratři rozhodli použít na nákup slovníků pro studenty nižších tříd, jak už jsem Vám psal před nějakým časem. Bohužel jsme v zemi třetího světa ...

Bratr Antonio v průběhu roku několikrát kontaktoval jedinou společnost v hlavním městě Vanuatu, která sem knihy dodává, ale neúspěšně. V minulých dvou týdnech, kdy jsme tu měli trimestriální prázdniny, jel proto osobně do hlavního města Port Vila, aby tam dodávku domluvil. Bylo mu slíbeno, že kvalitní slovníky, které pro děti vybral, budou dodány speciální zásilkou z Nové Kaledonie za sníženou cenu (o tu nám šlo především, abychom mohli dar dobře využít pro co nejvíce dětí). Nicméně jak ukazuje zkušenost, bude třeba asi ještě nějaký ten týden nebo měsíc trpělivě počkat, dokud se vše nepodaří zařídit. Jsme na Vanuatu a tady jdou věci pomalu a občas i s kapkou ironie. Vypadá to, že postavit cisternu s místními dělníky je jednodušší, než koupit pár knih. Každopádně si buďte jistý, že váš dar zůstává na účtu školy a nebude použit na nic jiného než na to, k čemu byl určen.

Posílám Vám i celé farnosti z naší misie pozdrav a ujištění o našich modlitbách

Krásný den

Dominik M. Ramík

PS: v příloze posílám fotografii z konce minulého trimestru, jsou na ní studenti z jedenácté třídy s vysvědčeními, na stole mají své slovníky ...  Podobné budou snad dost brzo mít i studenti nižších tříd