Chrámový sbor

FRÝDECKÝ CHRÁMOVÝ SBOR

Chrámový sbor se scházívá na kůru kostela sv. Jana Křtitele, kde zahájíme zkoušku společnou modlitbou. Poté zdokonalujeme pěveckou sborovou techniku – některá cvičení se nám tak vryla, že i když se v nich zpívá o létě, rádi si je zazpíváme i v zimě. J Po rozezpívání se pustíme do nácviku na nejbližší akci. Zpíváme jednohlasně, ale také postupujeme po jednotlivých hlasech k vícehlasu. Pokud máme tu možnost a je nás dostatečný počet, oživujeme zpěv také jinými hudebními nástroji mimo varhany, např. flétnami, houslemi, kytarami. Na závěr zkoušky si zazpíváme „na dobrou noc“ a jdeme posíleni Duchem sv. do svých domovů.

Náš repertoár počíná gregoriánským chorálem a končí současnými skladbami. Některé skladby vznikají i na míru pro naše momentální možnosti a potřebu. Svým zpěvem doprovázíme liturgii při významných i méně významných církevních svátcích a událostech, příležitostně oslavujeme hrou na nástroje a zpěvem Pána také při adoraci.

Rádi bychom uvítali nové hlasy, místní i přespolní, naše společenství je otevřené pro všechny lidi ochotné věnovat jednou týdně čas sborovému zpěvu a oslavě Pána. Více informací u sbormistra.

kontakty:
mobil: 721 850 348